Můj příběh

Jaké by to bylo…

Mít krásné zdravé vlasy a vlasovou pokožku. Vědět jak o vlasy i pokožku správně pečovat. Zároveň zbytečně nezatěžovat vaše tělo i přírodu dalšími chemickými látkami, kterých je v dnešní době až příliš. Chtěli byste se barvit přírodní barvou? Mít krásný přírodní „melír“ a ne chemickou nepřirozenou a zdraví škodlivou barvu?

I já zažila problémy s vlasy i pokožkou

Dlouhou dobu jsem řešila i své padání vlasů, svědění a přecitlivělost pokožky i přesto, že jsem si jako kadeřnice věděla rady a vyzkoušela spoustu šamponů, tonik a ampulí na růst vlasů. Zkoušela jsem to vyřešit i pomocí trichologického vyšetření (diagnostika vlasů a pokožky pomocí trichokamery) a doporučených přípravků. Stále to nebylo ono.

Na „vlastní vlasy“

Zjistila jsem na „vlastní vlasy a pokožku,” že kombinace kortikoidů (léky na utlumení reakce imunitního systému) a chemických (oxidačních) barev nejde dohromady. Začaly mi vlasy padat po pramenech tak moc, že jsem měla třetinu vlasů a obrovské kouty. Byla jsem nešťastná, měla jsem strach, že budu bez vlasů. Za roky praxe jsem zjistila, že zdaleka nejsem sama, kdo díky této kombinaci málem přišel o vlasy.

Nemoc mi otevřela oči

Díky mé nemoci, která mi otevřela oči, jsem si uvědomila, kolik škodlivé chemie dnes a denně používáme. Dáváme na sebe různé krémy, mléka, mýdla, barvy atd. Myjeme se šampóny, které pokožku dráždí, vysušují a způsobují alergické reakce. Obsahují další zdraví škodlivé látky, které (aniž si to uvědomujeme), se nám dostávají skrze pokožku do těla. Pokožka je největší orgán lidského těla, na což se dost zapomíná.

Začala jsem se učit to, co se kadeřnice ve škole ani na školení bohužel neučí

Začala jsem se učit a stále se učím poznávat složení přírodní kosmetiky. Zjistila jsem, jak úžasné jsou bylinky v péči o vlasy i pokožku, že se dají mýt vlasy i jinak než šamponem.

Vyzkoušela jsem na sobě kadeřnický mýtus, že barvení Hennou vlasům škodí, kombinace oxidačních barev a Henny způsobuje rozpad vlasů (toto jsem se učila i já na učňáku). Ověřila jsem si to na sobě a můžu s čistým svědomím říct, že to není pravda.

Přineslo to své ovoce

Po roce používání přírodní kosmetiky a barvení Hennou si začalo i mé okolí všímat, že mám hustější a zdravější vlasy. Vyřešilo se mé padání vlasů, podrážděná pokožka. A já mám pocit, že se mi vrátila má hustota vlasů, kterou jsem měla, než jsem šla studovat na kadeřnici a začala se barvit chemicky.

Splněný sen

Takže se mi splnil dětský sen, kdy už od druhé třídy jsem chtěla být kadeřnicí a pečovat o vlasy – a ne jim ubližovat. To za mě opravdu nabízí přírodní kosmetika, Henna a bylinky.

Vlasy po přírodní péči a barvení jsou krásné, zdravé plné energie, prostě “Boží” a já to fakt miluji.

Milujte své vlasy

Základem péče o vlasy je i to, naučit se milovat své vlasy přesně takové jaké jsou, ať už kudrnaté, zvlněné či rovné. Neubližovat jim, neznásilňovat je.

Vlasy jsou naší součástí, odrážejí vše co se odehrává-lo ve vašem životě, pokud je milujete, tak milujete sami sebe.

ČÍM VÍC LÁSKY A PÉČE JIM DÁTE, TÍM KRÁSNĚJŠÍ BUDOU!

 

Mé vyučení a praxe

Kadeřnicí jsem se vyučila v roce 1996 v Opavě. V roce 1997 jsem si otevřela své vlastní kadeřnictví a pracovala s profesionální vlasovou kosmetikou. Během té doby jsem absolvovala řadu kadeřnických školení. Např. v Narta studiu v Ljublani, Bes Academy Miláno a velkou řadu dalších školení.

Přírodní kadeřnictví

V roce 2018 jsem se rozhodla, že by bylo dobré mít přírodní kosmetiku, Hennu i bylinky v kadeřnictví. Ze začátku to tedy vypadalo, že Henna moc v oblibě není, což se mi doufám podařilo změnit. A už přicházejí zákazníci spíš na Hennu. Těším se na den, kdy řeknu chemickému barvení sbohem.